Un crater din asfalt i-a înghiţit maşina!

Ultima actualizare:
simeon stalpnicul png

Un bărbat din Sibiu a trecut, joi dimineaţă, printr-o spaimă cumplită. Ioan Vodă mergea spre serviciu la volanul autoturismului personal, un Fiat Punto, când, pe strada Râului, în zona benzinăriei Rompetrol, a căzut cu maşina într-o groapă uriaşă din asfalt.

„Zona nu era semnalizată şi am căzut în ditamai craterul. M-am speriat îngrozitor. Nu se lasă aşa ceva, noaptea, în mijlocul străzii!", a spus bărbatul care nu a fost rănit şi a reuşit să iasă singur din maşină.

Reprezentanţii Primăriei Sibiu spun că firma care a făcut lucrarea de pe strada Râului, lăsată nesemnalizată, este un subcontractant al celor de la E-ON Gaz. Firma respectivă a fost amendată de poliţiştii de la circulaţie pentru că nu a semnalizat lucrarea cu 21 de puncte amendă, respectiv 1.680 de lei.

Groapa din asfalt a fost lăsată nesemnalizată pe timpul nopţii

simeon stalpnicul png

 Ioan Vodă s-a ales însă cu maşina distrusă şi spune că nu are asigurare CASCO. „De plătit, voi plăti tot eu probabil, că aşa e în România. Nu ştiu încă dacă voi da în judecată municipalitatea. E o umblătură de ani şi ani şi nu cred că am vreo şansă de câştig", a mai spus Ioan Vodă.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
frig jpg
Proteste violente în Teheran, Iran FOTO AFP
image png
Ilie Bolojan, ședință de Guvern FOTO gov.ro
boats 7359055 1280 jpg
Economii  Foto Freepik com jpg
Vasi Radulescu, foto arhiva, Shutterstock jpg
balci din dobrogea anii 1900 jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net