Vine canicula! Maxime de peste 30˚C, la mijlocul săptămânii

Ultima actualizare:

    Va fi vreme bună de plajă
Va fi vreme bună de plajă

După un weekend ploios, meteorologii ne dau o veste bună. Vremea se va încălzi treptat, iar, la mijlocul săptămânii, vor fi chiar şi 33 de grade Celsius în unele zone.

Luni, maximele vor fi cuprinse între 15 grade, în Maramureş, şi 28 de grade, în sud-vest. Ploi slabe sunt aşteptate la munte, în nord şi centru. La Bucureşti, maxima va fi de 25 de grade. Mâine, continuă să se încălzească, astfel că, în sud-vest, vor fi chiar şi 30 de grade.

Cea mai mică maximă (16 grade) se va înregistra în Deltă şi pe Litoral. Sunt posibile ploi la munte, în centru şi nord. În Capitală, maxima va fi de 26 de grade, iar cerul variabil. Miercuri, maximele vor fi între 16 grade, pe Litoral, şi 33 de grade, în Banat. Maxima în Capitală va fi de 29 de grade. Spre seară, se adună norii în jumătatea nordică a ţării şi sunt aşteptate furtuni. Joi, se va răcori, iar vremea va fi instabilă.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
masa Craciun jpg
travel 6268605 1280 jpg
Radu Lupu
WhatsApp Image 2025 12 28 at 18 27 08 jpeg
WhatsApp Image 2025 12 28 at 18 26 59 jpeg
bright 1853624 1280 jpg
adevarul jpg
incendiu urias la un depozit din sectorul 6 al capitalei pompierii au ajuns la fata locului cu 16 masini de stingere 1034493 jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net