VIDEO De senzaţie! Brenciu de la «Robingo», la «Vocea României»! Îţi va fi greu să-l recunoşti

Horia Brenciu este un adevărat showman şi acesta a fost şi atuul care l-a ajutat să se facă remarcat. Brenciu a scris istorie în televiziune, iar emisiunile sale au fost mereu în topul audienţelor.
Brenciu şi-a făcut debutul în televiziune la vârsta de 21 de ani, în 1993, cu emisiunea „Robingo", programul care l-a propulsat în faţa camerelor de luat vederi. Tânărul simpatic ţinea milioane de români cu sufletele la gură pe tot parcursul concursului. Pentru a mai destinde atmosfera, Brenciu îşi presăra intervenţiile cu momente haioase.

Un alt moment marcant în cariera antrenorului de la „Vocea României" l-a reprezentat trecerea la postul de televiziune Antena 1, unde a prezentat matinalul „Neaţa". Emisiunea a înregistrat, la vremea respectivă, un succes imens, iar invitaţii aduşi de acesta umpleau mall-urile din Capitală cu fani dornici să ia parte de spectacol. Glumele şi bună dispoziţia lui Brenciu erau completate de frumuseţea Nicoletei Luciu, care prezenta rubrica Meteo.


La 20 de ani de la debut, Brenciu face senzaţie la fiecare apariţie în cadrul competiţiei muzicale „Vocea României", unde are schimburi de replici savuroase cu Marius Moga.
































