Ploieşteanu şi-a vândut bolidul că-l «usca» la buzunare

Ultima actualizare:

    Interpretul şi-a vândut maşina
Interpretul şi-a vândut maşina

Acciza la carburanţi face victime şi printre vedete. Nelu Ploieşteanu a renunţat la automobilul Volkswagen Touareg în favoarea unei maşini care consumă mult mai puţin combustibil.

Interpretul şi-a vândut maşina în urmă cu două săptămâni, cu puţin timp înainte să intre în vigoare noile scumpiri la carburanţi. Ploieşteanu şi-a achiziţionat un automobil Honda la mâna a doua cu 3.600 euro. Noua maşină i-a venit abia acum trei zile, astfel încât atunci când a avut nevoie să se deplaseze prin Capitală a condus Dacia Logan a ginerelui său.

"Am vândut maşina, în urmă cu două săptămâni, consuma enorm...În plus era veche, din 2004. Am luat o Honda pe care am dat 3.600 euro, dar consumă mult mai puţin. Am mai luat şi Dacia ginerelui, din când în când", ne-a spus Nelu Ploieşteanu, care cântă în fiecare seară la restaurantul "Şarpele roz.

simeon stalpnicul png

EXCLUSIV! Şi Nelu Ploieşteanu a dat în boala PĂCĂNELELOR

Nelu Ploieşteanu are un băiat de 26 de ani care a stat toată viaţa la pat!



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Mâncare procesată - supermarket FOTO Shutterstock
image png
dentist jpg
Ilie Bolojan FOTO gov.ro
reciclare iasi1 jpeg
9c5b6f15 c0be 434e ad30 418520bdc5bd jpg
Meteo - vant - ploaie - umbrela FOTO Shutterstock
image png
image
image