Ramona Bădescu a rămas săracă după divorţ: «Nu mai aveam nimic»

Ultima actualizare:

    Ramona Bădescu.
Ramona Bădescu.

Ramona Bădescu a fost căsătorită în trecut, cu baronul Alessandro di Fornaro, un bărbat mult mai în vârstă decât ea.

După o căsnicie de şapte ani, Ramona a decis să-i intenteze divorţ soţului ei, dar lucrurile nu au stat deloc aşa cum a sperat la început. Pentru că religia catolică nu acceptă hotărârea de divorţ decât după patru ani de la depunerea actelor, bruneta a fost nevoită să aştepte patru ani ca să fie din nou o femeie liberă.

Mai mult, ea povesteşte că, după ce a divorţat, soţul ei a avut grijă să o lase săracă. În urma partajului, Ramona a rămas chiar şi fără haine.

“Pentru mine această căsătorie nu a existat. Divorţul a durat patru ani. Am început o viaţă nouă. Nu mai aveam nimic. M-am trezit fără anumite lucruri care îmi erau foarte dragi. E trist. El a vrut să mă facă să sufăr, dar pe mine nu lucrurile mă interesează. Orice suferinţă mă întăreşte. În dragoste am suferit foarte mult. Totuşi, încerc să gândesc mereu pozitiv”, a declarat Ramona Bădescu la Kanal D.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
impozit monede colaj captura video jpg
consum alcool, betiv   foto pixabay jpg
Femeie sticla apa FOTO Shutterstock jpg
Bulgaria, foto Shutterstock jpg
portalul 111 jpg
priza depositphotos1 jpg
marble bar australia captura video jpg
heat wave 7408587 1280 jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net