Războiul audienţei de Revelion. Te aşteptai? Pro TV nu a fost cel mai urmărit post din România

Ultima actualizare:

    Andra şi Măruţă
Andra şi Măruţă

La trecerea în anul 2013, Pro TV şi Antena 1 s-au "bătut" din nou în programele de Revelion. Postul din Pache Protopopescu s-a clasat pe locul al doilea în topul audienţei la nivel naţional, dar a compensat în mediul urban.

La nivel naţional, la miezul nopţii, 2,3 milioane de români urmăreau Antena 1, iar la Pro TV se uitau 2,17 milioane, potrivit paginademedia.ro.

La nivel urban, Pro TV a obţinut, în primul minut din 2013, 12,2 puncte de rating, ceea ce înseamnă că aproape 1,3 milioane de orăşeni urmăreau emisiunile postului tv, în vreme ce la Antena 1 se uitau 1,2 milioane de persoane, postul tv obţinând 10,8 puncte de rating.

Revelionul Antenei 1 a fost prezentat de Dan Negru, pentru al 13-lea an cosecutiv, iar la Pro TV Cătălin Măruţă şi Andra au fost gazde pentru programul "Eu de Revelion nu dorm". Kanal D a oferit o ediţie specială a concursului "Roata Norocului", intitulată "Roata Revelionului".

simeon stalpnicul png

Sursa: paginademedia.ro



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
human bone pixabay jpg
engelbachm iran 6918095 jpg
Ion Raţiu este prezentat drept „un constant opozant al lui Nicolae Ceauşescu “ în cei 50 de ani de exil jpeg
abstract blur supermarket department store (7) jpg
image png
full shot senior man with yoga mat jpg
fructe freepik1 jpeg
Dronă Constanța FOTO Facebook
image
image