Şerban Georgescu îşi încuia soţia în casă

Ultima actualizare:
simeon stalpnicul png

Eniko a avut de pătimit de pe urma geloziei de care suferea soţul ei, compozitorul Şerban Georgescu. Orbit de furie, când îi ieşea din cuvânt, acesta nu găsea altă metodă de răzbunare decât aceea de a o încuia în casă. Văduva susţine că şi martori în acest sens.

La doi ani de la moartea compozitorului ies la iveală secrete dureroase din viaţa conjugală a cuplului Eniko-Şerban Georgescu.

Mai tânără cu aproape 25 de ani decât Şerban, frumoasa actriţă a avut de pătimit, pe parcursul căsniciei de trei ani. Apropiaţii lor rup tăcerea şi susţin că cei doi soţi aveau adesea dispute din cauza geloziei exagerate a muzicianului.

Să ne aducem de un cântec al lui Şerban Georgescu - "Fată dragă"

El obişnuia să-şi ţină tânăra soţie sub papuc, şi de câte ori aceasta îi trezea suspiciuni, compozitorul o pedepsea încuind-o, câteva ore, în vila lor. Legat de aceste zvonuri, Eniko nu a negat, dar nici nu a dorit să mai facă alte comentarii.

„Domnul Horia Moculescu a fost martor la multe scene de acest gen. Eu nu vreau să mai spun nimic, nu vreau să pătez memoria soţului meu", a declarat ea, pentru Click!

simeon stalpnicul png

Contactat telefonic, Moculescu s-a abţinut să dezvăluie amănunte picante din timpul căsniciei bunului său prieten: „Şerban a iubit-o enorm de mult pe Eniko. Ce bărbat nu ar fi gelos cu asemenea soţie? Chiar dacă el a murit, eu îi voi fi mereu fidel memoriei lui şi nu l-aş trăda niciodată".

Mai citeşte:«Mădălina, cântă ca să avem din ce trăi!»Georgescu a iubit-o pe Manole până în ultima clipă!Eniko: «Nu vreau să-i stric Mădălinei casa»Mădălina Manole a cântat la propria nuntă



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
frontiera tripla ungaria austria slovacia jpg
casa cuplu britanici independent jpg
 Pasager în haine confortabile în aeroport FOTO Shutterstock
Orașul Predeal  Foto Primăria Predeal  facebook (2) jpg
sylvester 6897648 1280 jpg
vin pexels jpg
marturiile emotionante ale fetitei din romania care a primit o scrisoare de la papa leon ei sufera foarte tare raman fara parinti 1034292 jpg
Dr  Vlad Ciurea, foto Facebook jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net