Studenţii măcelari sunt îngropaţi în datorii din cauza tranşării romului

Studenţii măcelari sunt îngropaţi în datorii din cauza tranşării romului

Ultima actualizare:

    Carmen şi Sergiu
Carmen şi Sergiu

Carmen Bejan şi Sergiu Florea, ambii în vârstă de 20 de ani, judecaţi pentru uciderea lui Trifu Schroth, vor fi obligaţi de instanţă să achite familiei acestuia contravaloarea înmormântării.

Lucreţia Schroth, de 72 de ani, soţia romului tranşat la Medicină a solicitat 35.000 de lei, cheltuieli de înmormântare. „Este vorba de sicriu şi cheltuielile toată ceremonia, de care s-a ocupat o firmă timişoreană. O să depunem la dosar toate facturile şi chitanţele”, a spus Radu Zandomeni, avocatul familiei romului tranşat. Pe lângă decontarea înmormântării, familia romului tranşat mai cere studenţilor încă 120.000 de euro, daune morale provocate familiei.

Şi anchetatorii au o factură de 10.000 de lei pentru studenţii ucigaşi de la Medicină. Este vorba despre costul anchetei la care poliţiştii şi procurorii au lucrat patru luni de zile. 



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
politist beat dambovita jpg
image png
Shipwreck Lodge namibia jpg
Plaja Navagio, Grecia, foto Shutterstock jpg
images jpg
vacanta bulgaria jpg
Muncitor  Sursa Freepik com jpg
cum creezi o atmosfera de relaxare in locuinta jpg
image
image