Uite ce zice presa italiană despre tragedia de la Constanţa

Ultima actualizare:

După relatarea crimei în adevarul.it, primul site care a reacţionat a fost blogul de presă catania.blogsicilia.it. În timp ce BlogSicilia a citat agenţia română de presă Mediafax, publicaţia „Blitz Quotidiano" a oferit ca sursă cotidianul „Adevărul" în ştirea transmisă la mai bine de o zi de la incident.

Citeşte şi:

A sărit de la 9 cu fiul în braţe

A sărit cu băiatul în gol că nu a avut bani de-o apă

În urmă cu aproximativ patru ore, veste că un italian s-a sinucis sărind cu propriul fiu în braţe de la etajulul nouă a ajuns şi în atenţia ediţiei locale din Torino a publicaţiei „La Stampa", care a făcut o scurtă prezentare a vieţii lui sinucigaşului.

Giuseppe Finocchiaro era un om de afaceri italian, născut în sudul Italiei, în oraşul Aci Castello din provincia siciliană Catania. El a cunoscut-o pe Felicia Tiron (35 de ani) în urmă cu zece ani, la Torino. Pe atunci, el era căsătorit cu o italiană şi avea deja patru copii: trei băieţi şi o fată.

Citeşte pe adevarul.it despre afacerile italianului şi vezi cu l-au împins datoriile la creditori să ajungă dependent de antidepresive

"La Stampa" îl descrie pe italian ca pe clasicul "self-made man", adică omul care a pornit de la zero, dar care a reuşit să construiască ceva în viaţă de unul singur.

Află AICI cum a decăzut italianul de la un om de afaceri de succes la un sinucigaş care a luat viaţa propriului fiu



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image png
minestra foto frank farielo jpg
spanac 1 jpg
diana postica si eugen tomac jpg
pregatiri plaje litoralul romanesc (4) jpg
FOTO Facebook / Cristian Pomohaci
Infarct - atac de cord FOTO Shutterstock
masini vanzare automobile noi parcare foto shutterstock
image
image