Uite cu cât au crescut preţurile în zece luni

Ultima actualizare:
simeon stalpnicul png

Legume, carne de pui, mezeluri, lactate sau peşte. Anul trecut, în luna octombrie, reporterii Click! au urmărit preţurile produselor din hypermarketul Carrefour.

După zece luni, am făcut o nouă „vizită" pentru a compara preţurile vechi cu cele din prezent. Făcând un calcul, am constatat că românii scot, într-adevăr, mai mulţi bani din buzunar, corelat cu scăderea salariilor, pentru mulţi aceste scumpiri reprezintă un gol inportant în bugetul lor.

Preţurile legumelor, mezelurilor şi produselor lactate s-au majorat doar cu câţiva bani, în schimb produsele din carne şi peşte îi fac pe români să scoată ceva mai mulţi bani din portofele.

În ultima perioadă, în supermarketuri au apărut foarte multe produse marcă proprie care se vând la preţuri mult mai mici decât cele produse de firme consacrate.

Din Carrefour, de exemplu, poţi cumpăra ulei, zahăr, parizer, brânzeturi, apă, sucuri, dulciuri şi lactate marcă proprie. Mai mult decât atât, abundă ofertele de genul două produse la preţ de unul.

simeon stalpnicul png

simeon stalpnicul png


Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
job 3790033 1280 jpg
Știai că forma, dimensiunea și învelișul unei pastilei influențează cât de repede își face efectul  jpeg
Eurostar 3229,3230 moutiers 01 03 2003 jpg
Samani in Peru FOTO EPA EFE jpg
crima sibiu1 jpg
calorifer iarna istock jpeg
bani jpg
bani jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net