Vântu, supravegheat în celulă de doi poliţişti

Ultima actualizare:
simeon stalpnicul png

Vântu a împărţit o celulă de 16 metri pătraţi cu un temut traficant de droguri. Nu pentru mult timp! Omul de afaceri se află acum în arest, în compania a doi poliţişti.

Oamenii legii au fost arestaţi sub acuzaţia de luare de mită şi aşteaptă să fie judecaţi.

Unul dintre poliţiştii care a devenit "coleg" cu Vîntu în arestul Cercetărilor Penale a fost ridicat pentru o şpagă de 1200 de lei.

Un bărbat a reclamat că poliţistul i-a cerut bani pentru a-i soluţiona favorabil un dosar penal. Iniţial intrigat, Vântu a refuzat medicaţia şi hrana primite arestul Poliţei.

Acum însă, a revenit la sentimente mai bune şi, după discuţiile avute cu avocatul său, a acceptat până şi meniul din penitenciar: marmeladă şi ceai la micul dejun, ciorbă ţărănească şi mâncare de cartofi la prânz, iar seara, o cină cu tocană de orez, legume şi carne.

Plângere penală împotriva celor care l-au împuşcat pe Baron

Un motiv de îngrijorare în plus pentru Vântu este Baron, câinele său ciobănesc german, împuşcat în picioare de poliţiştii care au intrat la percheziţie.

simeon stalpnicul png

Asociaţiile pentru protecţia animalelor s-au sesizat deja şi ameninţă că vor depune plângere penală împotriva poliţiştilor care se fac vinovaţi de rănirea animalului.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
radha bivol apa record jpg
intarzieri trenuri 696x522 jpg
Luxemburg, foto Shutterstock jpg
Ciprian Ciucu FOTO Profimedia
Riyadh, foto Shutterstock jpg
Pier Bertig, foto Facebook jpg
mamaliga shutterstock 2040870758 jpeg
Pizza, foto Shutterstock jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net