Mutare spectaculoasă! Radu Ciucă, de lângă Cătălin Măruță a ajuns la „Furnicuțele” lui Denise Rifai! Ce va face în emisiunea de la Antena 1? „Puțină nebunie bună”

Ultima actualizare:

Radu Ciucă va fi responsabil cu energia pozitivă și cu muzica de calitate în emisiunea „Furnicuțele”, moderată de Denise Rifai, din 20 aprilie, la Antena 1. 

image

Un format în care curiozitatea devine motiv de sărbătoare, în care întrebările celor de acasă sunt adresate de două Furnicuțe indiscrete, în care realizatoarea le oferă invitaților o experiență completă, iar co-prezentatorii cele mai tari provocări. 

„Furnicuțele”, show-ul de care toată lumea avea nevoie, începe din 20 aprilie, de luni până vineri, de la 17:00, la Antena 1 și pe AntenaPLAY!

Denise Rifai și cele două Furnicuțe, Scamă și Blană vor fi gazdele fiecărei seri și vor construi invitaților mediul prielnic în care aceștia să răspundă la cele mai arzătoare întrebări și să treacă prin cele mai puternice emoții.

image

Radu Ciucă, la „Furnicuțele” lui Denise Rifai!

Alături de aceștia, responsabil cu energia pozitivă și cu muzica de calitate va fi Radu Ciucă. Acesta se alătură proiectului, după ani de experiență în televiziune, atât în partea de prezentare, cât și în cea de editare video.

După cum menționează și acesta, noul pas îi oferă: „un nou capitol în care simt că pot să mă arăt și altfel în fața publicului. Și da… recunosc, abia aștept să mă și distrez serios în povestea asta”.

„Vin după foarte mulți ani într-un loc care m-a format enorm, lângă Cătălin Măruță”

Înainte de începutul difuzării, Radu Ciucă declară despre rolul său și apariția de luni până vineri: 

„Pentru mine, alăturarea în proiectul ăsta înseamnă, sincer, un amestec foarte frumos de entuziasm, emoție și puțină nebunie bună. E genul de format în care simt că mă pot juca, că pot aduce energie, umor și mult din ce sunt eu cu adevărat. Vin după foarte mulți ani într-un loc care m-a format enorm, lângă Cătălin Măruță, omul lângă care am crescut profesional și uman. 

Și cred că exact experiența asta mă face azi să intru în <<Furnicuțele>> cu și mai multă poftă. Pe scurt: eu vin cu muzica, vibe-ul și pofta de joacă, Furnicuțele vin cu haosul organizat, Denise vine cu forța ei, și împreună cred că o să iasă ceva foarte viu. Adică exact genul de proiect în care nu prea ai cum să te plictisești. Nici noi, nici publicul”, a mai spus acesta.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
658924064 18575449021015595 5921557134874868920 n jpg
image png
pexels jakubzerdzicki 35490407 jpg
banner loredana palanceanu survivor jpg
image jpeg
Captură de ecran 2026 04 07 233923 png
Cristian Tudor Popescu Facebook CTP jpg
realitatea plus emisie jpg
image
image