Ana Maria Brânză e fascinată de Cuba

Ana Maria Brânză e fascinată de Cuba

Ultima actualizare:

„Acolo mă simt eu acasă. Mi se pare că oamenii din această ţară îşi duc traiul foarte greu cu zâmbetul pe buze. E extraordinar cum îşi găsesc o fărâmă de fericire în orice lucru mărunt", a povestit sportiva stelistă, care a fost de mai multe ori în ţara lui Fidel Castro.

„Cred că am văzut jumătate de glob. Am fost pe toate continentele, dar Cuba are ceva ce se potriveşte sufletului meu", a explicat campioana mondială. Ana Maria Brânză recunoaşte că a ajuns celebră datorită sportului, dar nu consideră că şi-a sacrificat viaţa pentru asta.

„Singurul impediment e că merg acasă doar în vizită şi din acest motiv am ratat momente importante din viaţa familiei şi a prietenilor, persoane pe care le văd atât de rar. Dar acesta e drumul pe care mi l-am ales eu şi sunt mulţumită cu ce am realizat. Scrima mi-a asigurat şi un trai decent într-o ţară ca România", a încheiat cea poreclită Brânzici.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
David Popovici (Sportpictures) jpg
Cristi Chivu si Adrian Ilie (EPA) jpg
David Popovici (EPA) jpg
Sir Alex Ferguson si Jose Mourinho (EPA) jpg
Cristi Chivu (EPA) jpg
Leo Messi (EPA) jpg
image png
Irina Begu Victor Crivoi 1 jpg
image
image