BRD Bucharest Open: Halep - Kovinic, în sferturi. Meciul e vineri seară

Ultima actualizare:

    Simona Halep
Simona Halep

Simona Halep, numărul 5 mondial, s-a calificat joi în sferturile de finală ale turneului WTA de la Bucureşti, învingând-o fără probleme pe Isabella Shinikova (Bulgaria, locul 156 în lume), scor 6-4, 6-3.

"Este plăcut să joc cu foarte mulţi oameni care mă susţin tot timpul. Propun să facem un stadion cât mai mare şi să avem cât mai mulţi fani la meciurile de tenis. Şi eu îmi doresc să fiu perfectă prea mult, mai pierd controlul emoţiilor, dar încerc să mă adun, să fiu pozitivă. Trebuie să mă antrenez mai mult şi să progresez la tot ceea ce am mai slab", a spus Simona Halep la finalul întâlnirii

Vineri seară, nu înainte de ora 19.30, tenismena noastră va juca în sferturi contra muntenegrencei Danka Kovinic, favorita numărul 6 a turneului, o jucătoare clasată pe locul 54 în lume.

"O ştiu destul de bine pe Kovinic, dar sper să îmi fac treaba şi să termin cu victorie. Tot ce contează este să câştig aici, pentru că îmi doresc asta foarte mult", a completat Halep.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Echipa nationala a Romaniei (Sportpictures) jpg
Turcia Romania, baraj CM 2026 (Sportpictures) jpg
Mircea Lucescu (Sportpictures) jpg
Tanase alaturi de autorul golului turcilor jpg
Mircea Lucesc, Turcia Romania (Sportpictures) jpg
Turcia Romania (Sportpictures) 2 jpg
Mircea Lucescu si Radu Dragusin (Sportpictures) jpg
simona halep jpg
image
image