Dragoş Agache a stabilit un nou record naţional la 200m bras

Agache a îmbunătăţit vechea performanţă, deţinută de Valentin Preda (LPS Brăila) din 2005 (de la Bucureşti) - 2 min 15 sec 20/100.

Pe locul secund s-a clasat juniorul Ioan Laurenţiu Barbu (CSM Piteşti), 2 min 21 sec 16/100, iar al treilea a sosit Bogdan Andrei Urichianu (CSA Steaua), 2 min 23 sec 82/100.

În prima zi, CSU Piteşti, Steaua şi CSM Braşov au cucerit câte două titluri. Performera a fost Ioana Alexandra Popa (CSU Piteşti), cu medalii de aur la 50 m spate şi 200 m bras.

Camelia Potec a terminat doar pe locul patru în proba de 100 m fluture (câştigată de Ionela Cozma), dar şi-a luat revanşa la ştafetă 4x200 m liber, contribuind la medalia de aur ajudecată de Steaua.

Rezultate:

FEMININ

50 m spate

1. Ioana Alexandra Popa (CSU Piteşti) 00:29:73

2. Carina Bianca Macavei (CSM Cluj) 00:30:41

3. Valentina Brat (CSA Steaua) 00:30:80

100 m fluture

1. Ionela Cozma (CS Dinamo) 01:02:43

2. Bianca Alexandra Bocşa (CS Dinamo) 01:04:31

3. Carina Bianca Macavei (CSM Cluj) 01:04:58

4. Camelia Potec (CSA Steaua) 01:04:97

200 m bras

1. Ioana Alexandra Popa (CSU Piteşti) 02:38:24

2. Maria Alexandra Ciorobea (CSM Piteşti) 02:42:81

3. Florina Alexandra Ilie (CS Petrolul Ploieşti) 02:46:21

ştafetă 4x200 m liber

1. CSA Steaua (Anamaria Beatrice Stoiciu, Valentina Brat, Ionela Loredana Negru, Camelia Potec) 08:45:70

2. CS Dinamo (Bianca Alexandra Bocşa, Andreea Puchiu, Ionela Cozma, Oana Diana Bejan) 08:56:57

3. CSM Piteşti (Andra Ioana Sînguran, Antoanela Felicia Manac, Maria Alexandra Ciorobea, Bianca Izabella Răduţă) 09:02:52

MASCULIN

50 m spate

1. Vlad Răzvan Caciuc (CSM Braşov) 00:27:25

2. Daniel Macovei (ACS Delfinul Bucureşti) 00:27:46

3. Ioan Robert Coroi Stoian (CSM Baia Mare) 00:27:57

100 m fluture

1. Alexandru Coci (CSM Braşov) 00:54:00

2. Norbert Trandafir (CSU Tg. Mureş) 00:55:09

3. Felix Maestru (CSA Steaua) 00:55:77

ştafetă 4x200 m liber

1. CSA Steaua (Felix Maestru, Marian Claudiu Anton, Cătălin Cosma, Bogdan Andrei Urichianu) 07:43:03

2. CSM Braşov (Alexandru Coci, Remus Florin David, Casian Mincă, Alin Coste) 07:49:96

3. CSU Piteşti (Gheorghe Cristian Tătar, Nicolae Andrei Ioniţă, Alexandru Duminică, Ştefan Daniel Gheorghe) 07:55:42

cub silvia chifiriuc png
Mama copilului mort în Găești 3 jpg
cub maurice munteanu razvan ciobanu png
cub casă stela popescu png
cub loredana groza png
cub regina elisabeta doliu (1) png
Lindsay Marsh a spus că se simte umilită jpg
cub adela popescu png
Vladimir Putin FOTO SHUTTERSTOCK
păcănele
image
image
image
image
rafael nadal si sotia sa
Andrei Burca, Sportpictures jpg
Neymar, EPA jpg
Simona Halep, EPA jpg
Mihaela Evi, antrenoare de handbal. Foto: colaj - Facebook
dinamo supercupa castigatoare jpg