Ilie Năstase dădea la zăpadă în timpul antrenamentului

Ilie Năstase dădea la zăpadă în timpul antrenamentului

Ultima actualizare:

    Fostul tenisman a avut mai mult de muncă  la dat zăpada, decât la antrenamentele  fetelor din echipa de Fed CupFoto: Mihai Ionescu
Fostul tenisman a avut mai mult de muncă la dat zăpada, decât la antrenamentele fetelor din echipa de Fed CupFoto: Mihai Ionescu

Numirea lui Ilie Năstase în funcţia de căpitan nejucător al echipei de Fed Cup a României i-a luat prin surprindere pe iubitorii tenisului.

Pe de o parte au fost oameni care s-au bucurat, pentru că e o mare personalitate a tenisului, de la care fetele au ce învăţa, iar pe de altă parte au fost fani care au presupus că ”Nasty” nu se va implica aşa cum se cuvine în pregătirea echipei. Din păcate, aceştia din urmă au avut dreptate, fostul lider ATP trecând în patru zile de doar două ori pe la antrenamente, câte o jumătate de oră. Mai mult, el nici nu a stat alături de restul echipei la Intercontinental, ci a locuit şi în această săptămână acasă, deşi într-o echipă toată lumea se presupune că are acelaşi program. De altfel, joi după-amiază, la ora la care Sorana Cîrstea şi Monica Niculescu se antrenau la ”Polivalentă”, Ilie Năstase a fost surprins de fotoreporterii Click! dând zăpada în faţa casei! În condiţiile absenţei aproape permanente a căpitanului nejucător, greul pregătirii a căzut pe umerii Alinei Tecşor, care s-a descurcat remarcabil.


    Foto: Mihai Ionescu
Foto: Mihai Ionescu


Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Milei geaca norocoasa jpg
Anglia a cucerit medaliile de bronz jpg
sala de sport
image png
Leo Messi si Harry Kane, Campionatul Mondial (EPA) jpg
Folarin Balogun (EPA) jpg
Harry Kane (EPA) jpg
Franta Spania, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
image
image