Antrenorul lui Liverpool, reacţia serii în Europa League!

Jurgen Klopp la conferinta de presaFOTO: AP

Liverpool a învins cu 2-1 pe Bordeaux în grupele Ligii Europa, dar golul prin care francezii au deschis scorul a fost încasat după o loviură indirectă din careu după o gafă incredibilă a portarului gazdelor.

În minutul 33, Mignolet, portarul gazdelor, a ţinut mingea mult prea mult în careu - 22 de secunde a arătat ceasul - astfel că arbitrul a dictat, regulamentar, lovitură liberă indirectă din interiorul careului. Şansă de care oaspeţii au profitat, înscriind prin Saivet.

Din fericire pentru gazde, englezii au revenit şi au întors rezultatul, prin Milner, care a marcat în minutul 38, din penalty, şi Benteke, în minutul 45.

La conferinţa de presă de după meci, Klopp a dovedit că a rămas neschimbat din perioada în care antrena în Germania.

Un jurnalist a întârziat să pună ultima întrebare a conferinţei şi reacţia germanului a fost amuzantă: "A aşteptat să pună întrebarea la fel de mult cât a ţinut Mignolet mingea în mână în timpul meciului, înainte de primirea golului", a spus tehnicianul, spre amuzamentul tuturor celor prezenţi în sală.