ASA şi FC Viitorul II, în optimile Cupei României

Încep optimile Cupei României

ASA Târgu Mureş şi FC Viitorul II, din Liga a III-a, s-au calificat în optimile de finală ale Cupei României, după ce au trecut de Bucovina Pojorâta, respectiv Academica Clinceni, ambele din Liga a II-a. Pandurii, CFR şi Iaşi merg şi ele mai departe în competiţia KO.

UPDATE Pandurii Târgu Jiu s-a calificat în optimile de finală după ce a învins, în deplasare, cu scorul de 3-1 la loviturile de departajare, pe ACS UTA Bătrâna Doamnă, din Liga a II-a.

La finalul celor 120 de minute de joc scorul a fost egal, 1-1.

Oaspeţii au deschis scorul prin Săpunaru, în minutul 10, care a înscris la debutul la gruparea gorjeană, gazdele reuşind egalarea prin autogolul lui Nistor, în minutul 87.

UPDATE CFR a învins pe Baloteşti cu 1-0 după prelungiri, unicul gol al întâlnirii fiind marcat de Beleck, în minutul 112.

CFR a jucat în inferioritate numerică din minutul 90+2, după eliminarea lui Negruţ.

UPDATE CSMS Iaşi a trecut de ACS Berceni, din Liga a II-a, cu scorul de 4-2 la loviturile de departajare.

La finalul celor 120 de minute de joc, scorul a fost egal, 1-1. Gazdele au deschis scorul prin Dobre, în minutul 6, oaspeţii reuşind egalarea prin Golubovici, în minutul 90+4, din penalti.

ASA a învins-o pe Bucovina Pojorâta, în deplasare, cu scorul de 4-1 (2-0). Golurile învingătorilor au fost marcate de Manolov '2, '72, G. Mureşan '29 şi Axente '82, în timp ce pentru gazde a înscris Căinari, în minutul 88.

FC Viitorul II a trecut, pe teren propriu, de Academica Clinceni, cu scorul de 2-1 (0-1). Golurile învingătorilor au fost marcate de R. Marin '47 şi Grecu '78, în timp ce pentru oaspeţi a înscris Cucu, în minutul 41.