Cernat, șocat de condițiile de joc de la Târgu Mureș

Ultima actualizare:
simeon stalpnicul png

Penultima etapă din sezonul regulat al Ligii I a început cu un meci de la care au lipsit atât golurile cât şi iarba. La Târgu Mureş, partida ASA – Voluntari (0-0) s-a disputat în condiţii greu de imaginat, pe un teren plin de noroi.

Unul dintre fotbaliştii oaspeţilor, veteranul Florin Cernat (36 de ani), s-a declarat revoltat de ceea ce a văzut pe arena „Trans Sil”. „Regulamentul cere să jucăm pe iarbă, pe gazon, iar acolo nu era gazon. Cel puţin în careul de 16 metri, călcai şi intra adidasul trei-patru centimetri şi ieşea apă. Aveţi nevoie de ceva nisip? Că mai am prin buzunar, e mai fin decât cel de la Constanţa, de la mare”, a declarat jucătorul celor de la Voluntari.

Nu e prima dată când gruparea din Târgu Mureş se loveşte de problema gazonului. Astfel, la finalul anului trecut, Pandurii Târgu-Jiu a renunţat să mai joace în repriza secundă din cauza terenului îngheţat, iar ASA a câştigat (3-0) la „masa verde”. 



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Leo Messi (EPA) jpg
Lionel Messi bucurie jpg
image png
image png
Belgia Senegal, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
USA Bosnia si Hertegovina, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
Harry Kane, capitanul nationalei din Anglia (EPA) jpg
Kylian Mbappe la Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
image
image