Dan Petrescu alege între Dinamo şi «Steaua»

Dan Petrescu alege între Dinamo şi «Steaua»

Ultima actualizare:

Ceea ce plutea în aer de mult timp s-a petrecut ieri. Printr-un comunicat postat pe site-ul clubului, Kuban şi Dan Petrescu s-au despărţit în condiţii amiabile, tehnicianul alegând o nouă provocare, conform propriilor declaraţii.

„Dan mi-a cerut să-l las să plece, spunându-mi că a făcut pentru Kuban absolut tot ce i-a stat în putinţă. N-avem ce să facem, trebuie să-l înţelegem", a anunţat patronul lui Kuban, Oleg Mkrtchyan.

După doi ani şi jumătate la Krasnodar, Petrescu o va lua de la capăt la o echipă cu pretenţii şi cu bugete mai mari. După demisie, presa din Rusia a avansat numele Dinamo Moscova ca viitoarea destinaţie a lui „Super-Dan", însă oficialii dinamoviştilor au negat interesul.

Alături de Dinamo, plauzibilă rămâne şi varianta ŢSKA Moscova („Steaua Rusiei"), grupare aflată în criză de rezultate.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Design fără titlu (5) png
Cristi Chivu (EPA) jpg
Sorana Cirstea (EPA) jpg
Rapid Dinamo (Sportpictures) jpg
Nicolae Stanciu si Alexandru Mitrita (Sportpictures) jpg
Stadion Timisoara „Dan Paltinisanu”, randare (Facebook) jpg
David Popovici (EPA) jpg
David Popovici | FOTO Profimedia
image
image