Duckadam, operat 9 ore!

Ultima actualizare:

    Duckadam
Duckadam

Helmuth Duckadam a trecut cu bine peste un nou moment de cotitură al vieţii. Preşedintele de onoare al Stelei a depăşit cea mai dificilă operaţie de până acum.

Aproape 9 ore a durat intervenţia chirurgicală efectuată de echipa condusă de medicul Şerban Brădişteanu la Spitalul Floreasca, iar aseară „Eroul de la Sevilla" se simţea bine.

Intervenţia chirurgicală a vizat eliminarea cheagurilor de sânge de pe artera braţului drept şi introducerea unei grefe pe porţiunea de arteră subţiată, potrivit unor surse medicale.

Operaţia fusese programată iniţial pentru luni, însă, pentru că au fost descoperite noi leziuni în urma unei investigaţii angio-RMN, s-a impus amânarea cu o zi a intervenţiei.

Fostul portar a fost internat în 19 septembrie la Spitalul de Urgenţă Floreasca, fiind supus unor investigaţii complexe, în vederea intervenţiei chirurgicale.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
Nicușor Dan a semnat demisia... www.stirilekanald.ro
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Sorana Cirstea (EPA) jpg
Razvan Lucescu (Facebook, PAOK) jpg
CFR Cluj Universitatea Cluj (Sportpictures) jpg
David Popovici (EPA) jpg
Carlos Alcaraz si Novak Djokovic (EPA) jpg
David Popovici | FOTO Profimedia
Diego Maradona (EPA) jpg
Cristi Chivu (EPA) jpg
image
image