FCSB, victorie norocoasă la Craiova, în etapa a 17-a

28 noiembrie 2021
Bucuria juc─âtorilor de la FCSB dup─â victoria de la CraiovaFOTO: Sportpictures.eu

FCSB a ├«nvins pe Universitatea Craiova, chiar ├«n B─ânie, scor 3-2, ╚Öi pare c─â a scos forma╚Ťia oltean─â din lupta pentru titlu. Golul victoriei a fost marcat ├«n minutul 90+1, ├«n plin─â perioad─â de dominare a craiovenilor.

FCSB a ├«nvins, duminic─â sear─â, ├«n deplasare, cu scorul de 3-2 (2-1), pe Universitatea Craiova, ├«ntr-un meci din etapa a XVII-a a campionatului. Gazdele au condus cu 1-0 din minutul 13, prin Andrei Ivan, care a ├«nscris din penalty, dar bucure╚Ötenii au trecut la conducere prin reu╚Öitele lui Dumiter (17) ╚Öi ╚śut (39). Egalarea a venit ├«n minutul 56, prin C├«mpanu, iar finalul a apar╚Ťinut ├«n totalitate oltenilor, care au ratat foarte mult ╚Öi, mai r─âu de at├ót, au ├«ncasat un gol norocos pentru bucure╚Öteni ├«n minutul 90+1. Eroul FCSB a fost Cordea.

La partidă au asistat câteva mii de spectatori. Iniţial, ei ar fi trebuit să părăsească stadionul la ora 21.00, însă autorităţile au anunţat că suporterii pot asista la tot meciul, astfel că au rămas în tribune până la final.

La finalul partidei, c─âpitanul bucure╚Ötenilor, Florin T─ânase, a declarat: "Am ├«nt├ólnit un adversar bun, importane sunt ceke trei puncte. Cred c─â au avut situa┼úiii bune ├«n repriza a doua. Eu nu cert colegii, mai ┼úip ├«n teren, nu exist─â fotbalist s─â nu gre┼čeasc─â. Cred c─â am scos Craiova diin lupta petru titlu, va fi foarte greu. sunt 17 puncte. Va fi greu pentru noi, trebuie s├ó c├ó┼čtig─âm tot. Am avut o serie bun─â cu Edi, ├«i mul┼úumim", a spus el.