I-au dat o cămilă!

I-au dat o cămilă!

Ultima actualizare:

    Raul câştiga  3 milioane €  pe an în Qatar (Foto: reuters)
Raul câştiga 3 milioane € pe an în Qatar (Foto: reuters)

Raul Gonzales face furori în fotbalul arab. Legenda celor de la Real Madrid, acum la Al Sadd, în Qatar, i-a impresionat pe şeicii echipei sale, care i-au făcut un cadou de 500.000 de euro. Nu bani cash, maşini sau proprietăţi de lux, ci o cămilă care valorează această sumă fabuloasă.

Spaniolul a marcat un gol superb din lovitură liberă în derby-ul cu Al Ravyan, câştigat cu 4-1, şi a adus echipa pe primul loc în campionatul din Qatar, cu şase victorii din tot atâtea meciuri şi cu un golaveraj de 20-6.

Drept mulţumire, şeicii echipei la care mai evoluează şi  Mamadou Niang, fostul căpitan al lui Olympique Marseille, i-au oferit lui Raul un cadou excentric: o cămilă! Dar nu orice cămilă, ci una care este evaluată la peste 500.000 de euro. Raul a marcat până acum patru goluri pentru Al Sadd.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Milei geaca norocoasa jpg
Anglia a cucerit medaliile de bronz jpg
sala de sport
image png
Leo Messi si Harry Kane, Campionatul Mondial (EPA) jpg
Folarin Balogun (EPA) jpg
Harry Kane (EPA) jpg
Franta Spania, Campionatul Mondial 2026 (EPA) jpg
image
image