21 iulie 2017
simeon stalpnicul png
Lucescu a mai antrenat doi ani pe Galatasaray, între 2000-2002

Mircea Lucescu este foarte aproape de reveniera ├«n fotbal. El este principalul favorit la numirea ├«n func┼úia de antrenor al forma┼úiei turce Galatasaray, dup─â ce otomanii au suferit una dintre cele mai mari ru┼čini din istorie.

Galatasaray a fost eliminat─â, joi, ├«n turul doi preliminar al Ligii Europa, de forma┼úia suedez─â Ostersunds FK, debutant─â ├«n cupele europene.

Turcii au remizat ├«n meciul retur de pe teren propriu, scor 1-1. Oaspe┼úii au condus printr-un gol marcat din penalti de Nouri, ├«n minutul 60. ├Än minutul 69, Galatasaray a egalat prin Ahmet Calik. ├Än tur, scorul a fost 2-0 pentru Ostersunds, care a reu┼čit o calificare nesperat─â.

├Än urma acestui rezultat, ba┼čkanii Galatei vor ├«nlocui ├«ntreaga conducere tehnic─â, numele lui Mircea Lucescu fiind ├«n cap de list─â ├«n ceea ce prive┼čte posibilii ├«nlocuitori.