Cine e blonda sexy care reprezintă Moldova la Eurovision 2016

Cine e blonda sexy care reprezintă Moldova la Eurovision 2016

Ultima actualizare:

    Lidia Isac va reprezenta Moldova la Eurovision 2016
Lidia Isac va reprezenta Moldova la Eurovision 2016

România nu mai merge la Eurovision, însă moldovenii de peste Prut sunt reprezentați de o blondă sexy de origine rusă! Lidia Isac, reprezentanta Moldovei la Eurovision a avut luni, 2 mai, prima repetiţie pe scena Globe Arena de la Stockholm.

Românii nu mai văd anul acesta la tv competiția Eurovision, dar îi pot ține pumnii strânși reprezentantei Republicii Moldova.

Lidia Isac are 23 de ani și este născută în Rusia, pe 27 martie 1993, în Saint Petersburg. Anul acesta, ea va reprezenta Republica Moldova la Concursul Muzical Eurovision 2016 cu piesa „Falling Stars”.

Reprezentanta Moldovei la Eurovision 2016, Lidia Isac, a avut luni, 2 mai, prima repetiţie pe scena Globe Arena de la Stockholm. Blonda va concura în prima semifinală care are loc pe 10 mai. Cea de-a doua semifinală va avea loc pe 12 mai, iar finala se va desfășura pe 14 mai. 

Din păcate, reprezentantul României, Ovidiu Anton, nu va putea intra în concurs, după ce țara noastră a fost exclusă din competiția Eurovision 2016, din cauza datoriei de 16.5 milioane de franci elvețieni pe care TVR o are față de European Broadcasting Union (EBU), compania producătoare.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
banner ornela pasare png
Claudia patrascanu FB jpg
adi nartea colaj instagram jpg
Laura Cosoi, foto Instagram jpg
Daniel Buzdugan webp
Andreea Marin a slăbit 5 kilograme în urma Covidului pe care l-a avut luna trecută     Când se va revedea vedeta cu fiica ei, Violeta!
banner sanziana buruiana png
banner oana lis png
image
image