Ce-a spus Szobi Cseh atunci când a aflat că suferă de cancer! Povestea de viaţă a cascadorului, la “Destine ca-n filme”!

Ultima actualizare:
Cascadorul a fost inmormantat duminica
Cascadorul a fost inmormantat duminica

Iuliana Marciuc va arăta destinul lui Szobi Cseh, în această seară la ”Destine ca-n filme”. Află cum a reacționat celebrul cascador, când a aflat că s-a îmbolnăvit de cancer.

Destinul aproape incredibil al cascadorului Szabolcs Cseh, cunoscut tuturor ca Szobi Cseh, va fi prezentat în această seară la TVR 2, la ”Destine ca-n filme”. El este cel care a revoluţionat scenele de luptă şi acţiune din filmul românesc, sfidând moartea de dragul artei şi al spectatorilor din sala de cinema. Este întruchiparea bărbăţiei şi a curajului, un om care a continuat să îşi facă meseria chiar şi după ce şi-a rupt toate oasele din corp. L-a oprit însă o boală crâncenă şi nemiloasă.

Szobi Cseh, cel mai mare cascador al României, s-a stins din viață vineri. Într-un interviu acordat Iulianei Marciuc, la sfârșitul anului trecut, cascatoul a mărturisit că a fost șocat, când a aflat ce boală a pus stăpânire pe corpul său.  


    Cascadorul a fost inmormantat duminica
Cascadorul a fost inmormantat duminica

”Mamă, atunci am avut un șoc! Am simțit de două ori, că mă duc, conștient. Mi-era rușine să stau de vorbă cu Dumnezeu, să mă rog, pentru că am făcut atâtea tâmpenii, poate trebuia să cedez... ”, a mărturisit cascadorul, pentru ”Destine ca-n filme”.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
BeFunky collage   2026 04 10T161647 423 jpg
banner deea maxer jpg
gabriela cristea instagram jpg
banner claudia patrascanu png
colaj final centered jpg
fulgy fiul clejanilor a amenintat live ca arunca blocul in aer jpg
Fuego, foto Facebook jpg
catanga jpg
image
image