Dragă Anamaria şi Laurenţiu,

Ultima actualizare:

Dar, eu vreau să mă adresez familiei Reghecampf acum, familie care a făcut gestul de a se înscrie într-un partid. Şi nu unul oarecare, ci unul controversat, temporar, nici măcar aflat în Parlament sau la putere, loc unde se înghesuie toţi „politrucii plevuşteţi", un partid naţionalist.

Acum, când el nu mai e în Parlament, deci pare a fi în cădere, voi aţi ales PRM. Tocmai de aceea, gestul vostru, dragi Reghecampfi, mi se pare frumos şi generos.

Nu aţi intrat ca toată „oportulimea" în Pedeleul care are un trend ascendent şi-un „partid independent" fabulos; care absoarbe totul ca un aspirator moldo-vlaho-transilvan, traco-dacic, pelasgo-hiperboreean, de la intelectuali de rasă, foşti disidenţi, poeţi cu tupeu nobiliar, la ţărani, borfaşi, bancheri, şetrari, ex-pedeserişti fanatici, gunoieri, miliardari asfaltogeni, ţâgani-împăraţi, lingurari- proletari, generali de gazon. Voi aţi venit, probabil, cu gândul de a construi, de a face ceva nou.

Căci, şi mie mi se pare tragic ca o ţară ca a noastră să nu aibă un partid naţionalist, în schimb un ministru al culturii străin.

E o anomalie pe care cu toată superficialitatea aparentă a familiei voastre - veniţi din fotbal, nu?, Ana a fost „copertă" de publicaţie controversată - vreţi să puneţi umărul s-o reparaţi.

Nu sunt fan PRM, dar micul meu discurs e limpede: avem nevoie de un partid naţionalist, care să ne echilibreze spectrul. Nu pare credibil ca voi, cu sediul de firmă la Las Vegas, cu o prietenie de aur a lui Mutu, relaţii de serviciu uriaşe în fotbal etc, să faceţi alegerea asta politică.

În loc să vă puneţi palma-n cur şi să fugiţi cât mai departe de Murdăria!

Bravo pentru alegerea voastră românească Reghecampfilor!

George Stanca

Mâine, despre Adriana Bahmuţeanu



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
Saveta Bogdan, Gheorghe Turda, foto arhiva jpg
Anda Adam, Joseph, foto Instagram jpg
IMG 0891 jpg
Maia Morgenstern, foto Facebook jpg
oana roman instagram jpg
Fuego are soluții pentru kilogramele în plus  “Am sacouri pentru fiecare categorie de kilograme pe care o am”
Andreea Marin, foto Instagram jpg
Adriela Morar, Smiley, foto captura YouTube, arhiva jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net