Prima declarație a lui Cătălin Măruță despre situația disperată în care se află Andra. Artista, terorizată de un fan obsedat: „Pot ajunge prea departe”

Ultima actualizare:

Andra și Cătălin Măruță, unul dintre cele mai apreciate cupluri din showbiz-ul românesc, se confruntă cu momente tensionate. Cei doi au depus o plângere la Poliția Voluntari împotriva unui bărbat pe care îl acuză că îi hărțuiește în mod constant. Acum, cei doi au transmis și un mesaj fanilor legat de acest subiect sensibil din viața lor.

Andra și Cătălin Măruță, reacție fulgerătoare pe rețelele de socializare
Andra și Cătălin Măruță, reacție fulgerătoare pe rețelele de socializare

Andra și Cătălin Măruță, reacție fulgerătoare pe rețelele de socializare

Potrivit unor surse judiciare, artista și prezentatorul Pro TV au solicitat și emiterea unui ordin de protecție, pentru a-și asigura liniștea și siguranța familiei. Poliția Voluntari a deschis o anchetă pentru a clarifica circumstanțele incidentelor semnalate și pentru a stabili exact ce s-a întâmplat. Deși, până acum cei doi s-au abținut să vorbească despre subiect, iată că și-au făcut curaj, în cele din urmă, să le adreseze direct fanilor situația grea prin care trec.

Cătălin Măruță a confirmat totul printr-un mesaj pe Instagram: „Nu obișnuim să vorbim despre astfel de lucruri, dar de data asta e important să o facem”, a spus el.

„Dragii noștri,Ne bucurăm mult de dragostea și aprecierea pe care o primim ca familie. Contează enorm să simțim sprijinul oamenilor și bucuria cu care ne înconjoară. Știm cât de mult iubiți muzica Andrei și suntem recunoscători pentru fiecare om care o ascultă, o aplaudă și o sprijină cu respect și emoție. Andra urcă pe scenă pentru voi, dar când coboară de acolo este soție și mamă, iar, pentru noi, familia rămâne cel mai important lucru.

Din păcate, uneori entuziasmul unor persoane trece dincolo de limite și se transformă în obsesie. Atunci suntem nevoiți să luăm măsuri pentru liniștea și siguranța noastră și a copiilor noștri. Unele lucruri pot ajunge prea departe și nu este în regulă.

Ne dorim ca totul să rămână în echilibru și în normalitate, pentru că doar așa relația dintre artiști și public rămâne frumoasă, curată și plină de respect reciproc. Vă mulțumim!” a transmis prezentatorul Pro Tv.

Ce mesaje îi trimitea hărțuitorul

Conform informațiilor obținute de mediafax.ro, este vorba despre un bărbat care a dezvoltat o obsesie pentru Andra Măruță. Acesta i-ar fi trimis artistei mesaje insistente, precum:

„Din dragoste pentru tine, Andra. Te iubesc mult, frumoasa mea”

„Din dragoste pentru tine frumoasa mea! Te iubesc așa cum doar Dumnezeu o face”

„Te iubesc, îngeraș”

„Te iubesc mult, frumoasa mea cu voce de înger”

„Toate la timpul lor, Dumnezeu nu doarme niciodată”, sunt doar câteva dintre mesajele grave pe care bărbatul i le trimitea artistei.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
gabriela cristea instagram jpg
Elena Basescu, foto Facebook jpg
amalia nastase si fiica ei emma la vorbeste lumea jpg
Saveta Bogdan, Gheorghe Turda, foto arhiva jpg
Anda Adam, Joseph, foto Instagram jpg
Roxana Ostroveanu atelier
Maia Morgenstern, foto Facebook jpg
oana roman instagram jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net