Reacțiile vedetelor după terminarea emisiunii „La Măruță”. Ce au transmis Andreea Esca, Radu Țibulcă sau Gabriela Cristea: „De astăzi, televiziunea din România se schimbă”
Mai multe vedete din România care au călcat pragul emisiunii „La Măruță”, moderată de Cătălin Măruță, la Pro TV, au transmis mesaje emoționante cu ocazia difuzării ultimei ediții. A apus un capitol de succes pentru prezentatorul TV, echipa emisiunii și milioanele de români care aproape două decenii au urmărit fiecare episod de acasă. Iată ce au avut de spus Andreea Esca, Radu Țibulcă și Gabriela Cristea.

Măcinat de emoții și cu lacrimi în ochi, Cătălin Măruță a încheiat astăzi un capitol important al vieții și al carierei sale. Emisiunea „La Măruță”, care timp de 18 ani a cucerit inimile românilor, a fost difuzată pentru ultima oară astăzi.
Andreea Esca: „Vă mulțumesc pentru cei 18 ani minunați”
„Dragă Cătălin Măruță și dragă echipă La Măruță Pro TV! Vă mulțumesc pentru cei 18 ani minunați de Pro TV România și pentru prietenie”, a transmis știrista Andreea Esca.
Radu Țibulcă: „Cătălin a scris o pagină importantă din istoria divertismentului românesc”
Radu Țibulcă a fost încercat de emoții puternice despre care a vorbit prin intermediul unui mesaj transmis pe rețelele de socializare.
„N-am vrut să mă uit la emisiunea lui Cătălin Măruță de astăzi, fiindcă sunt un om care se emoționează rapid și nu mi-am permis să stau cu ochii umflați pe la mijlocul zilei. La Măruță a fost prima emisiune unde am apărut la televizor. Probabil este chiar emisiunea unde am fost cel mai des. Dincolo de emisiune, am o groază de amintiri care mă leagă de Cătălin. De la momentul când m-a chemat pe scenă, în fața unui puhoi de oameni, la unul dintre concertele Andrei, și până la momentul când am alergat împreună după Fernando Alonso, să facem o poză cu el. Indiferent de controverse, Cătălin a scris o pagină importantă din istoria divertismentului românesc. Iar la cât este de ambițios și de iubitor de public, sunt convins că mai are multe de spus! Mulțumesc, Cătălin! Și multă baftă în continuare!”, a fost mesajul lui Radu Țibulcă.
Gabriela Cristea: „Am fost privilegiată pentru că am avut onoarea să vin”
Gabriela Cristea, prezentatoarea TV care a luat o pauză de la cariera sa în lumina reflectoarelor, a mărturisit că este afectată de scoaterea din grilă a proiectului TV „La Măruță”, și este recunoscătoare pentru ocaziile în care s-a aflat în emisiune.
„De astăzi, televiziunea din România se schimbă, emisiunile de divertisment, așa cum se făceau pe vremea mea, s-au încheiat odată cu emisiunea La Măruță. Totul merge mai departe, dar parcă se rupe o bucățică din cum se făceau emisiunile pe vremuri.
M-am uitat la ultima emisie (inclusiv la pauzele de publicitate, ca să nu pierd nimic) și pot să spun că am fost privilegiată pentru că am avut onoarea să vin ca invitat în această emisiune și chiar să lucrez pentru o perioadă foarte scurtă în decembrie. Echipa merita aplauze la scenă deschisă, iar pe tine, Cătălin Măruță, te felicit pentru cele peste 9.000.000 ore de emisie și știu că o să continui să faci lucruri extraordinare. Baftă, dragilor!”, a fost și mesajul Gabrielei Cristea.


































