Ana Caterina Morariu este noua vedetă a italienilor FOTO - VIDEO

Ultima actualizare:
simeon stalpnicul png

Ana Caterina Morariu s-a născut în anul 1980 la Cluj în România. Ea s-a mutat în Italia la o vârstă fragedă alături de mama sa. Aici a devenit o renumită actriţă.

În Peninsulă a terminat liceul în oraşul Arezzo după care a absolvit Centrul Experimental de Cinematografie din Roma. După ce a jucat în mai multe piese de teatru, Ana a trecut la seriale difuzate în peninsulă.

În anul 2004, românca a avut o scurtă apariţie alături de Bruce Willis, George Clooney, Brad Pitt şi Mat Damon în "Ocean's Twelve". După aceea, potrivit ziarului "Panorama", a avut un rol în serialul "0Il sangue dei vinti" în regia cunoscutului Michele Soavi, urmând să devină în 2010 una dintre noile stele ale cinematografului italian.

Astfel, Ana se va afla în cinematografele italiene alături de Nicolas Vaporidis, Myriam Catania şi Alessandro Roja în lung-metrajul "Tutto l’amore del mondo".

Vezi aici GALERIE FOTO şi VIDEO cu Ana Caterina Morariu



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
intarzieri trenuri 696x522 jpg
Luxemburg, foto Shutterstock jpg
Ciprian Ciucu FOTO Profimedia
Riyadh, foto Shutterstock jpg
Pier Bertig, foto Facebook jpg
mamaliga shutterstock 2040870758 jpeg
Pizza, foto Shutterstock jpg
sea 4235666 1280 jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net