Arestat în România după ce a tăiat cu toporul doi italieni, apoi le-a dat foc

Ultima actualizare:

Daniel Murariu (30 de ani), a ajuns joi seara pe aeroportul Roma-Fiumicino, după ce a fost arestat de Poliţia Română în satul natal, Săveşti (jud. Neamţ). Procurorii italieni îl acuză de uciderea cu sânge rece a fostului lui patron şi al unui prieten al acestuia.

Potrivit reconstituirii, Bruno Lanna (53 de ani) şi Mario Mattozzi (66 de ani) l-au surprins astă-vară pe român în timp ce fura motorină dintr-un atelier de tâmplărie din Aprilia (46 de kilometri sud de Roma).

Murariu fusese angajat în respectivul atelier, dar fusese concediat după ce a fost găsit în posesia unei arme cu aer comprimat modificate, iar poliţia i-a deschis dosar penal. Ulterior a fost expulzat, însă s-a întors ilegal în Italia cu gândul de a se răzbuna pe fostul patron.

Află întreaga poveste pe adevarul.it



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
Nicușor Dan a semnat demisia... www.stirilekanald.ro
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
madeira jpg
copil bolnav varicela boli infectioase simptome shutterstock 1166341723 jpg
padure pixabay jpg
what is the mistake feature image 1772379122771 webp
timmy operatiune salvare profimedia (1) jpg
autostrada roz china profimedia (2) jpg
vacanta png
bac 2015 subiecte matematica m1 si m2 subiecte istorie jpeg
image
image