Au donat cărţi şi au ascultat poveşti

Au donat cărţi şi au ascultat poveşti

Ultima actualizare:
simeon stalpnicul png

Poveşti, jocuri, distracţie şi multe surprize pentru cei mici! La acţiunea „O carte, un pas către o copilărie frumoasă”, susţinută ieri la AFI Palace Cotroceni din Capitală, zeci de persoane au donat vrafuri întregi de cărticele pentru prichindei.

Programul, iniţiat de cei de la NIVEA în favoarea asociaţiei nonguvernamentale SOS Satele Copiilor!, în parteneriat cu Adevărul, şi-a propus să echipeze 25 de case familiale cu câte o bibliotecă.

simeon stalpnicul png

Şi a reuşit! Cei interesaţi să ajute şi-au adus cărţile de acasă, sau au donat volumele cumpărate chiar de la librăria mobilă Adevărul Holding.

„Am venit să aduc câteva cărţi de poveşti pe care eu le-am citit. Am auzit că ajung la copii săraci şi am rugat-o pe mami să le dăm. Sigur or să le placă Palatul de Cleştar", spune Maria Alexandra, o puştoaică de opt anişori.

simeon stalpnicul png


Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
pelerinaj pedestru cluj webp
f 16 jpg
muntele olimp jpg
Gratar FOTO Shutterstock
aeroport jpg
751563100 1353535006922345 7852121595024109274 n jfif
IMG 20221123 WA0062 jpg
inventie cositoare acvatica alge jpg
image
image