Benzema şi-a găsit un martor în Afacerea "Cocoşi şi prostituate"

Ultima actualizare:

    Karim Benzema (dreapta) mai mult s-a antrenat decât a jucat pentru Real EPA
Karim Benzema (dreapta) mai mult s-a antrenat decât a jucat pentru Real EPA

Sylvain Cormier, avocatul internaţionalului francez Karim Benzema, a declarat astăzi, în "Le Parisien", că a solicitat scoaterea de sub urmărire a clientului său, în afacerea "Cocoşi şi prostituate". El îşi întemeiează cererea pe mărturia unui martor.

De fapt este vorba despre fosta prietenă a fotbalistului, care confirmă că Benzema n-a întreţinut relaţii sexuale cu Zahia D, în 11 mai 2008, contrar celor afirmate de aceasta din urmă. "A fost o mărturie pe care a făcut-o în faţa judecătorului. Se vor face verificările necesare. Mărturia este serioasă şi uşor de verificat", a declarat avocatul.

Cormier urmăreşte ca Benzema să aibă statutul de "martor asistat" înainte de "a obţine o scoatere a lui din cauză". Mai multe amănunte nu au fost oferite presei.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
guinea pig 242520 640 9dae3a17 2212 4ee6 9a14 3f2d4be24361 770x progressive jpg
dus adobestock jpg
Avocado FOTO Shutterstock jpg
BeFunky collage   2026 03 16T211622 037 jpg
mongolia instagram hihuiin2 png
BeFunky collage   2026 03 16T200408 295 jpg
pexels woman 1283228 1280 jpg
Videochat FOTO Shutterstock (2) jpg
image
image