Ce au văzut medicii după ce au deconectat de la aparate un tânăr "mort". «E un caz unic»

Ultima actualizare:

Potrivit cotidianului The Sun, în timpul accidentului tânărul s-a ales cu răni grave la cap şi nimeni nu-i mai dădea nicio şansă, iar diacnosticul fusese pus de patru medici, dar părinţii au insistat să-l mai consulte încă un doctor pe Steven.

Ultimul doctor le-a spus părinţilor că există totuşi o activitate cerebrală. Conducerea spitalului l-a scos pe băiat din comă, iar supriza a fost că tânărul respira şi fără ajutorul aparatelor.

A fost externat după numai cinci săptămâni şi acum, la patru ani de la accident, duce o viaţă normală.

"Se întamplă foarte rar ca un pacient cu răni aşa de grave ca ale lui Steven sa supravietuiasca. Este un caz unic, recuperarea lui este incredibila", declara medicul Julia Piper, cea care a acceptat să-i mai facă un test lui Steven, în ciuda diagnosticului sumbru.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Soldati romani  FOto Recrutare MAPN  Facebook (2) jpg
plaje thassos copy jpg
fals medic etno tv jpg
colaj meine coon cafe png
733674220 954954864216176 7117119284752078391 n jpg
vizita regele si regina thailandei palatul elisee jpg
eclipsa inelara istock jpg
furtuna bucuresti jpg
image
image