La grădiniţă, tigrişorii sunt fraţi buni cu iepurii

Ultima actualizare:
Voi sunteţi doi, eu numai  unul. Nu mă mai joc!
Voi sunteţi doi, eu numai unul. Nu mă mai joc!

Îţi vine să-i mănânci, aşa sunt de frumoşi când se joacă împreună!

Îngrijitorii de la Grădina Zoo cu tematica Safari, din prefectura Oita, Japonia, au avut o idee năstruşnică. Au amenajat o creşă pentru puii nou-născuţi şi i-au lăsat pe micuţii tigraţi să se alerge în voie cu urecheaţii. Şi după ce atât iepuraşii cât şi tigrişorii au golit biberoanele cu lăptic, a început o joacă, parcă desprinsă din filmele de desene animate marca Disney. Evident, puii au doar câteva săptămâni de viaţă.


    Voi sunteţi doi, eu numai  unul. Nu mă mai joc!
Voi sunteţi doi, eu numai unul. Nu mă mai joc!

Când vor creşte, cu siguranţă instinctul îşi va spune cuvântul şi iepuraşul nu se va mai bucura de acelaşi tratament din partea „frăţiorului” său, tigrul. Vorba aceea: cine-şi mai aminteşte de amicii de la „grădi” dacă atunci când îi vezi... îţi plouă în gură?



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
aligator istock jpg
Femeie care s-a trezit din somn - dimineata - pat FOTO Shutterstock
mcdonalds jpg
image png
image png
GettyImages 2283212062 jpg
bagaj hotel istock jpg
Ministrul Energiei Bogdan Ivan FOTO: captură video Facebook
image
image