Trucurile de care se folosesc femeile pentru a-şi arăta disponibilitatea

Ultima actualizare:

    Femeile fac tot feluri de lucruri pentru a-şi arăta disponibilitateafoto: 123RF
Femeile fac tot feluri de lucruri pentru a-şi arăta disponibilitateafoto: 123RF

De cele mai multe ori credem că bărbaţii fac prima mişcare, ceea ce nu este în totalitate adevărat. Sexologii au ajuns la concluzia că femeile sunt responsabile de fapt de iniţiativă, indiferent că e prin dans sau orice altă metodă de a-şi arăta disponibilitatea.

Atunci când ocheşte pe cineva care îi place, o reprezentantă a sexului frumos îi va transmite un zâmbet cu subânţeles, îşi va linge sau muşca buzele, sau îşi va atinge faţa sau gâtul cu mâinile dacă bărbatul dorit se află în apropiere.

Altele se joacă cu propriile haine, încercând să-şi expună în mod vizibil anumite zone considerate a fi excitante. Şi fără îndoială vor merge cu spatele drept, doar vor să-şi arate “dotarile” de care dispun.

Jucatul cu mâinile în păr este un alt truc care arată că femeia este interesată. În mai mult de 50% din cazuri, femeia este cea care face primul contact fizic. Ea îi atinge partenerului cravata, camaşa sau şoldurile.

După toate semnalele poate urma un sărut, care aproape întotdeauna promite ceva mai mult. Iar acest  “mai mult” înseamnă, bineînţeles, sex.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
foto1 buna vestire jpg
image png
images jpg
adolescenta urcat ceas braila jpg
medic doctor consult pexels jpg
image png
image png
nuzree mosquito 213805 1920 jpg
image
image