Donald Trump: „Tot ce scrie presa despre Rusia înseamnă știri false!”

Ultima actualizare:

    Republicanul l-a criticat și pe Barack ObamaFoto: Arhiva Click!
Republicanul l-a criticat și pe Barack ObamaFoto: Arhiva Click!

Donald Trump a lansat o serie de acuzații la adresa presei americane, susținând că promovează „știri false”, și l-a criticat pe fostul președinte Barack Obama. Nu este la primul război cu mass-media, dar republicanul pare să fi lansat un atac fără precedent la adresa presei americane, într-o conferință de presă ce a durat 76 de minute.

Donald Trump crede că presa americană promovează știri false despre el și Rusia: „Muți dintre reporterii națiunii și alți jurnaliști nu vă spun adevărul și nu tratează minunatul popor al țării noastre cu respectul pe care îl merită. Din nefericire, o mare partei a presei nu se adresează poporului, ci unor interese specifice”.

De asemenea, Trump a mai spus că: „Poți să vorbești cât vrei despre Rusia, toate sunt știri false, fabricate ca să justifice înfrângerea democraților în alegeri. Tot ce vedei în presă despre Rusia înseamnă știri false. Știri false puse pe tapet de mass-media”.

Totodată, republicanul a lansat un atac și la adresa fostului președinte Barack Obama: „Am moștenit un dezastru de la Obama, atât pe plan intern, cât și pe plan extern.”



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Traditii de Florii jpg
gustari sanatoase 1200x800 jpg
pod grecia png
eroul marilor1 jpeg
politie rusia depositphotos1 jpeg
masini anaf facebook jpg
elefant png
leia jpg
image
image