Fotomodele în sânii goi și lenjerie intimă au transmis un mesaj insultător politicilor lui Trump

Ultima actualizare:

    Au defilat pe podium în lenjerie intimă pe care erau scrise mesaje insultătoare la adresa politicilor lui TrumpFoto: captură foto/Youtube
Au defilat pe podium în lenjerie intimă pe care erau scrise mesaje insultătoare la adresa politicilor lui TrumpFoto: captură foto/Youtube

Un designer celebru, de origine mexicană, s-a gândit să integreze în colecția sa vestimentară în Săptămâna Modei de la New York o formă de protest împotriva politicilor antiimigraționiste ale lui Trump.

Fotomodele au pășit pe catwalk pe ritmurile melodiei „This is not america”, a lui David Bowie și au purtat lenjerie intimă pe care a scris o expresie insultătoare la adresa zidului pe care președintele american dorește să-l construiască la granița cu Mexicul, după cum precizează The Sun.

Designerul care a venit cu o asemenea idee este mexicanul imigrant Raul Solis (32 de ani) care a scris pe chiloții fetelor „f*** your wall” și „fără interdicții, fără zid”. Pe lângă mesajele foarte directe, pe scenă au defilat și fotomodele cu sânii goi, pentru a simboliza spiritul libertin și încrederea de sine a femeilor.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Titanic  sursa   Shutterstock jpg
ekasup vanuatu captura video jpg
ambulanta, foto shutterstock jpg
cel mai mare hotel booking jpg
medic png
animal companie caine freepik jpg
scumpiri jpg
pa_femeie_shutterstock 2168923781 jpg
image
image