Sexy-ministra a devenit Prima Doamnă

Ultima actualizare:

    Fostul fotomodel Nina  Ştanski, 36 de ani
Fostul fotomodel Nina Ştanski, 36 de ani

Surpriză la Tiraspol! Sexy-ministra Nina Ştanski a devenit peste noapte Prima Doamnă a regiunii separatiste Transnistria din Republica Moldova. Însuşi liderul Evgheni Şevciuk a spus că a luat-o de nevastă pe frumoasa brunetă, fost fotomodel.

Preşedintele auto-proclamatei Republici Moldoveneşti Nistrene, Evgheni Şevciuk (47 de ani), a anunţat într-o conferinţă de presă că s-a însurat cu Nina Ştanski, un fost fotomodel, de 36 de ani, care conducea Ministerul de Externe al regiunii separatiste. Acesta a ţinut să precizeze că “în curând ea va trece la îndeplinirea obligaţiilor de Primă Doamnă în stat”. Aprigă simpatizantă pro-rusă, Nina va lăsa treburile ministerului pe seama altei persoane. Presa a scris că cei doi au mers împreună într-o vacanţă înainte ca acest anunţ să fie făcut.

Transnistria este o regiune autonomă din Republica Moldova situată la est de Nistru. Aşa-numita Re­pu­blica Moldovenească Nistreană mai controlează şi şase comune, precum şi municipiul Tighina de la vest de Nistru. Regiunea separatistă şi-a declarat independenţa în 1990, declarând Tiraspolul drept capitala sa.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
card digital cadou jpg
examen jpg
test jpg
image png
tanara a fost ucisa in fata copiilor  foto captura video e1770831158645 jpg
image png
curs valutar png
chery qq3 27000 comenzi 3 ore citadina electrica china webp
image
actualitate.net
image
actualitate.net