Un poliţist alb a împuşcat mortal un bărbat de culoare

Ultima actualizare:

    Un nou incident în SUA: Un poliţist alb a împuşcat mortal un bărbat de culoarefoto alphacoders.com
Un nou incident în SUA: Un poliţist alb a împuşcat mortal un bărbat de culoarefoto alphacoders.com

Un agent de poliţie alb a împuşcat mortal un bărbat de culoare, într-un bloc situat în zona metropolitană a oraşului american Atlanta, informează CNN.

Agentul de poliţie fusese trimis la un bloc de locuinţe din zona Chamblee, o suburbie a oraşului Atlanta, după o sesizare privind prezenţa unei persoane cu probleme psihice care umbla dezbrăcată şi bătea la uşi, potrivit Mediafax.

Când a văzut suspectul, poliţistul s-a simţit în pericol şi a tras două focuri de armă. Suspectul, un afro-american care era dezbrăcat şi neînarmat, a fost nimerit în piept de cele două gloanţe şi a murit pe loc, a explicat Cedric Alexander, un oficial din cadrul poliţiei din comitatul DeKalb (statul american Illinois).

Biroul de investigaţii din Illinois a preluat cazul.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Friptură din carne roșie FOTO Shutterstock
Timișoara, destinația anului FOTO Shutterstock
Aer conditionat FOTO Shutterstock jpg
mihaela bilic slabit colaj facebook pixabay jpg
virus ebola foto shutterstock
infractori canada romani jpg
urs soricei captura video jpg
diana sosoaca vladimir putin jpg
image
image