Îşi hrănea maidanezii, dar şi-a ucis mama prin înfometare

Îşi hrănea maidanezii, dar şi-a ucis mama prin înfometare

Ultima actualizare:

Bărbatul locuia cu mama lui într-un bloc din cartierul Berceni. Vecinii povestesc că fiul o bătea adesea pe femeie şi că o „ţinea" doar cu apă şi pâine.

În timpul în care îşi maltrata mama, bărbatul arăta multă dragoste faţă de căţeii strânşi de pe stradă, pe care îi hrănea constant. În ultimele luni bătrâna de 86 de ani ajunsese numai piele şi os din cauza înfometării.

Luni seară, femeia şi-a dat sfârşitul după ce ajunsese la 36 de kilograme. Când vecinii au chemat oamenii legii, aceştia constataseră că ea avea vânătăi pe faţă şi pe braţe.

Întrebat de ziarişti de ce a făcut acest lucru, bărbatul a răspuns senin: „A murit că avea 86 de ani, nu de foame. A mâncat 25 de sarmale". Vecinii spun că şi tatăl lui a murit în condiţii suspecte. Bărbatul a fost audiat aseară la Poliţia Capitalei, însă abia azi se va afla dacă va fi pus sub acuzare, după efectuarea autopsiei.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Hotel, foto Shutterstock jpg
admitere la liceu repartizare la liceu elev absolvent clasa a viii a jpeg
politist beat dambovita jpg
image png
Shipwreck Lodge namibia jpg
Plaja Navagio, Grecia, foto Shutterstock jpg
images jpg
vacanta bulgaria jpg
image
image