Femeie de 30 de ani, moartă după ce a născut un bebeluș sănătos, în Caracal. Familia acuză medicii de malpraxis

Ultima actualizare:

    Femeia ar fi fost nesupraveghată câteva ore buneFoto: Freepik
Femeia ar fi fost nesupraveghată câteva ore buneFoto: Freepik

Anchetă la Spitalul Caracal! O tânără de 30 de ani a murit după ce a născut un bebeluș sănătos, joi (16 decembrie). Noaptea a intrat în stop cardio-respirator. Vineri dimineaţa a fost transferată la Craiova, unde a decedat.

Familia acuză medicii din Caracal că au lăsat-o nesupravegheată. Medicul care s-a ocupat de sarcina femeii ar fi chemat-o la spital și i-a spus că va naște în următoarele zile, deși inițial i se comunicase că termenul este abia după Crăciun, susțin cei din familie, scrie Digi24.

Femeia a adus pe lume un bebeluș perfect sănătos. După ce a născut a fost dusă într-un salon unde a stat mai multe ore fără supraveghere, potrivit familiei. Femeia a începtut să se simtă foarte rău, avea hemoragie, iar medicii din Caracal au decis să o trimită la spitalul din Craiova, unde a murit la scurtă vreme. 



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
pexels mukaddes kocabasli 118636348 10439904 jpg
pasarela rupta jpg
dieta sanatate superalimente istock jpg
Claudia cardinale 2 jpg FOTO Wikipedia
image png
image png
bac png
image png
image
image