Haos în Gara de Nord din Capitală. Trenurile nu au putut intra timp de două ore

Ultima actualizare:
Google Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

    Astăzi, 9 octombrie, de la ora 12.00, nu intră și nu iese nici un tren din gara de Nord
Astăzi, 9 octombrie, de la ora 12.00, nu intră și nu iese nici un tren din gara de Nord

Sute de oameni au stat cu ochii de ceas și pe tabela de plecări/sosiri din gara de Nord. Timp de zeci de minute nu a plecat și nu a sosit nici un tren. Oficialii CFR au spus că ar fi o defecțiune tehnică.

Trenurile nu pot pleca şi nu pot ajunge în Gara de Nord din Capitală, scrie adevarul.ro. Vineri, 9 octombrie, în jurul orei 12 au început anunțurile cu zeci de minute întârzieri ale trenurilor ce trebuia să ajungă la destinație. Călătorii sunt disperați, cu atât mai mult că nu sunt informați ce se întâmplă și când se vor relua plecarile și sosirile de garnituri.

Reprezentanţii CFR susţin că este vorba despre o defecţiune tehnică despre care nu au în acest moment foarte multe informaţii, scrie adevarul.ro.

Călătorii susţin că au fost informaţi că haosul s-ar fi creat din pricina unor defecţiuni apărute la soft-uri.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
anaf png
image png
alisia png
Transfagarasan   Foto DRDP Brasov 1 jpg
Resort în Hurghada, Egipt FOTO Shutterstock
Tiny George33 jpg
image png
image png
image
image