Încă patru persoane au murit din cauza gripei. Numărul deceselor a ajuns la 124

Ultima actualizare:

    Virusul gripal seceră vieți în toate spitalele României
Virusul gripal seceră vieți în toate spitalele României

Epidemia de gripă a luat încă patru vieți. Potrivit news.ro, numărul total al persoanelor care au murit din cauza virusului gripal a ajuns la 124

Centrul Naţional de Supraveghere şi Control al Bolilor Transmisibile (CNSCBT) a anunţat, joi seară, că s-au confirmat patru noi decese provocate de gripă. Este vorba despre un bărbat de 54 de ani din judeţul Bacău, o femeie de 63 de ani, din judeţul Olt, un bărbat de 64 de ani din Arad şi un bărbat de 41 de ani din Vrancea. Toţi pacienţii au avut virus gripal tip A, iar bărbatul din Vrancea a avut şi rujeolă.

În 30 ianuarie, ministrul Sănătăţii, Sorina Pintea, a anunţat oficială că în România este epidemie de gripă



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
P 20 Sfintii Petru si Pavel WC jpg
WhatsApp Image 2026 06 28 at 13 39 33 jpeg
avion franta reuters1 jpeg
Daci infatisati pe columna lui Traian foto wikimedia commons jpg
Candidatura Dianei Sosoaca la alegerile prezidentiale a fost respinsa, foto arhiva  jpg
ursi  jpg
cirese piata zahana, 24 iunie 2026   foto alina mitran jpg
bani pensie jpg
image
image