Medicul Sorin Ianceu a fost externat, după tragicul accident aviatic din munţii Apuseni

Ultima actualizare:
Google Adaugă-ne ca sursă preferată în Google

    Medicul Sorin Ianceu a fost scos pe o targă şi urcat într-o ambulanţă
Medicul Sorin Ianceu a fost scos pe o targă şi urcat într-o ambulanţă

Medicul Sorin Ianceu, rănit în urmă cu două săptămâni în accidentul aviatic din Apuseni, a fost externat, astăzi, de la Spitalul Judeţean de Urgenţă Cluj.

Medicul Sorin Ianceu a fost scos pe o targă şi urcat într-o ambulanţă care a venit de la Oradea pentru a-l prelua şi transporta acasă.

Întrebat de jurnalişti cum se simte, Ianceu a răspuns: "În plină recuperare".

El a mai spus că abia aşteaptă să îşi revadă copiii.

Doctorii Valentin Calu şi Cătălin Pivniceru vor părăsi şi ei spitalul mâine.

Medicul Sorin Ianceu este unul dintre cei cinci supravieţuitori ai accidentului aviatic din Apuseni. El a povestit care a fost starea lui Adrian Iovan în momentul în care şi-a dat seama ca avionul se prăbuşeşte.

Medicul Sorin Ianceu a subliniat că, în ciuda unor informaţii, pilotul Adrian Iovan nu a dorit să semene panică printre ocupanţii avionului, concentrându-se pe manevrele salvatoare.

"Nu stiu de unde ştiţi dvs. că ar fi strigat «Atenţie, ne prăbuşim!». Noi suntem cinci supravieţuitori, şi vă pot spune sigur că mai este unul în salon cu mine care a fost în spatele pilotului. Nu a spus niciun cuvânt şi nu a semănat panică între noi, a încercat să redreseze avionul până în ultimul moment", a povestit medicul Sorin Ianceu, potrivit bzi.ro.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
loto loterie istock jpg
652234 lost places 3347015 jpg
index webp
Mugur Isărescu - conferinţă de presă sediul BNR - 6 iul 2022 / FOTO Inquam Photos / George Călin
masina foto unsplash jpg
Islanda, foto Shutterstock jpg
Spot the letter N que 1778334611485 jpg
Oradea Foto Primăria Oradea jpg
image
image