Primar atacat cu toporul în plină zi

Ultima actualizare:

 Agresorul a apărut, din senin, la geamul maşinii lui Iorgu şi i-a aplicat mai multe lovituri în zona capului, gâtului şi a mâinilor, după care a fugit. Edilul a fost găsit în stare de inconştienţă de câţiva localnici care treceau prin zonă.

El a fost dus de urgenţă la spital, medicii susţinând că starea lui este critică. Iorgu Sonea a suferit un traumatism cranio-cerebral şi are o plagă înjunghiată la gât. Fiul edilului din Olteneşti susţine că el a aflat ce a păţit tatăl său de la un angajat de la Primărie.

„Când am ajuns acolo l-am găsit la cinci metri de maşină, într-o baltă de sânge. Avea gâtul tăiat şi mai multe lovituri de cuţit la cap şi la mâini. Nu ştiu cine ar fi putut să facă aşa ceva. Tatăl meu nu are duşmani, este primar de 11ani în Olteneşti şi nu a avut niciodată probleme cu nimeni“, ne-a spus Marian Sonea. Poliţiştii încearcă să îl identifice acum pe agresor.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
pexels raitis raitums 125324211 10305038 jpg
image png
airport 4120835 1280 jpg
piscina din tenerife in care au murit doi romani foto efe webp
un anticiclon puternic cuprinde romania vremea se schimba radical la inceputul iernii avertismentul anm 1029996 jpg
image png
image png
Călin Georgescu FOTO INQUAM Photos George Calin jpg
image
actualitate.net
image
actualitate.net