Restricţiile de intrare în Serbia, ridicate pentru cetăţenii români care prezintă adeverinţa de vaccinare

Ultima actualizare:

    Restricţiile de intrare în Serbia, ridicate pentru cetăţenii români care prezintă adeverinţa de vaccinare anti-Covid-19Sursă foto: Arhivă Click!
Restricţiile de intrare în Serbia, ridicate pentru cetăţenii români care prezintă adeverinţa de vaccinare anti-Covid-19Sursă foto: Arhivă Click!

Prefectura judeţului Mehedinţi a anunţat, joi, într-un comunicat de presă, că restricţiile de intrare în Serbia au fost ridicate pentru cetăţenii români care prezintă adeverinţa de vaccinare împotriva COVID-19.

"Începând cu data de 17 iunie 2021, restricţiile de intrare în Serbia au fost ridicate pentru cetăţenii români care prezintă adeverinţa de vaccinare împotriva COVID-19”, a transmis Prefectura judeţului Mehedinţi.

Astfel, cetăţenii români care deţin un certificat de vaccinare împotriva COVID-19 eliberat de autorităţile competente din România pot intra pe teritoriul Serbiei, fiind exceptaţi de la măsura carantinei sau de la prezentarea unui test molecular tip PCR cu rezultat negativ pentru infecţia cu virusul SARS-CoV-2.  Restricţiile de intrare în Serbia au fost ridicate şi pentru minorii nevaccinaţi.

Reprezentanţii Poliţiei de Frontieră Timişoara au anunţat, de asemenea, că atât partea română, cât şi cea sârbă, acceptă adeverinţa de vaccinare împotriva COVID-19, la intrarea în cele două ţări, informează News.ro.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Transfagarasan  Foto Walter Kärcher , Pixabay jpg
bacsis, foto Shutterstock jpg
oracle1 jpeg
politie1 jpg
aer conditionat, foto shutterstock jpg
Batrana pensionara bani pensie FOTO Shutterstock jpg
dieta istock jpg
Taxi, foto Shutterstock jpg
image
image