Se refac trotuarele din zona Unirii. Când încep şi cât vor dura lucrările

Ultima actualizare:

Primăria Capitalei a anunţat printr-un mesaj pe o reţea de socializare că din această săptămână va demara acţiunea de reparare a carosabilului şi a trotuarelor pe mai multe artere importante din Bucureşti.

Astfel, din 3 martie, vor fi efectuate reparaţii extinse în carosabil şi pe trotuare pe Calea Călăraşilor ce vor dura două săptămâni. Din 9 martie, vor fi refăcute pavajele din zonele afectate de pe trotuarele aferente Bulevardului Unirii, între Piaţa Unirii şi Piaţa Constituţiei. De asemenea, vor fi înlocuite dalele din granit de pe trotuarul din faţa magazinului Unirea şi vor fi reparate trotuarele din zona Strada Halelor, pe porţiunile afectate.

Durata de execuţie a lucrărilor va fi de aproximativ 30 de zile. Din data de 20 martie, vor fi realizate lucrări de reparaţii în carosabil, frezare şi aşternere mixtură asfaltică, pe Bulevardul Corneliu Coposu, ce vor dura două săptămâni. Lucrările în carosabil vor fi executate pe timpul nopţii, pentru a asigura fluenţa traficului rutier.



Parteneri

image
www.fanatik.ro
image
observatornews.ro
image
iamsport.ro
image
www.antena3.ro
image
www.gandul.ro
image
as.ro
image
playtech.ro
image
www.fanatik.ro
image
www.cancan.ro
image
www.viva.ro
image
www.unica.ro
image
playtech.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
www.stiripesurse.ro
image
okmagazine.ro
image
okmagazine.ro
image
historia.ro
image
historia.ro
concedieri, foto shutterstock jpg
image png
image png
sigmund freud wikipedia jpg
image png
image png
image png
WhatsApp Video 2026 01 12 at 20 17 51 mp4 thumbnail png
image
actualitate.net
image
actualitate.net