Și-a sugrumat prietenul, apoi a spus unui vecin că a ucis ”diavolul”

Ultima actualizare:

    Bărbatul a fost reţinut pentru 24 de ore pentru omorFoto: Hepta
Bărbatul a fost reţinut pentru 24 de ore pentru omorFoto: Hepta

Un bărbat de 42 de ani din comuna hunedoreană Cârjiţi a fost arestat preventiv, duminică, pentru omor, după ce şi-a sugrumat un prieten cu care băuse, apoi a sunat un vecin căruia i-a spus că a ucis "diavolul".

Potrivit purtătorului de cuvânt al Parchetului de pe lângă Tribunalul Hunedoara, Mirela Negruţiu, bărbatul de 42 de ani ar fi consumat alcool împreună cu victima în locul în care este amplasat cazanul de ţuică din sat, informează Mediafax.

De acolo, cei doi bărbaţi au plecat la locuinţa agresorului, acesta anunţând după câteva ore un vecin că a ucis "diavolul".

"Victima a fost sugrumată, iar omorul a avut loc pe fondul consumului de alcool", a declarat procurorul Mirela Negruţiu.

Bărbatul a fost reţinut pentru 24 de ore pentru omor, iar duminică a fost prezentat judecătorilor Tribunalului Hunedoara cu propunere de arestare preventivă pentru 30 de zile.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
Ilie Bolojan FOTO gov.ro
reciclare iasi1 jpeg
9c5b6f15 c0be 434e ad30 418520bdc5bd jpg
Meteo - vant - ploaie - umbrela FOTO Shutterstock
image png
WhatsApp Image 2026 04 16 at 17 01 56 jpeg
Pista de bob spectaculoasă într-o pădure din Galați FOTO: CJ Galați
miracosic tarot 991041 jpg
image
image