Şofer prins de trei ori cu peste 200 km/h, amendat cu o sumă record

Ultima actualizare:

    Şoferul amendat a rămas 9 luni fără permis
Şoferul amendat a rămas 9 luni fără permis

Şoferul unui bolid de lux din Capitală, care se îndrepta spre Litoral, a fost prins azi dimineaţă gonind cu peste 200 km/oră. Nu o dată, ci de trei ori, în decurs de doar câteva minute, după ce a trecut ca vântul şi ca gândul de radarele în cascadă.

Potrivit Mediafax, şoferul de 34 de ani a fost înregistrat de radare la kilometrii 121, 131 și 139, cu vitezele de 232 km/h, 220 km/h și 202 km/h. Pentru fiecare dintre cele trei viteze peste limita legală, el a fost sancţionat cu 900 de lei amendă şi 90 de zile de carnet auto suspendat. Astfel, în total, bucureşteanul a primit 2.700 de lei amendă şi i-a fost suspendat permisul pentru 270 de zile.



Parteneri

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
bani pensie jpg
Prințul George și Kate Middleton foto profimedia jpg
wizz air pixabay jpg
canicula  shutterstock jpg
pisica de nisip pixabay jpg
mana la nas_shutterstock 701419183 jpg
loto png
supermarket, foto shutterstock jpg
image
image